Meni
Človekoljuben nepridobiten projekt za vrtce, osnovne in srednje šole, z namenom ozaveščanja pomena strpnosti med otroki in mladimi ter spodbujanja spoštljivih medsebojnih odnosov, razumevanja, sodelovanja, prijateljstva in sožitja.
V namen spodbujanja strpnosti med otroki in mladimi od leta 2015 izvajamo nepridobiten človekoljuben projekt Mednarodni dan strpnosti – dan za strpnost in prijateljstvo, v katerem vrtce, osnovne in srednje šole povabimo k obeležitvi mednarodnega dneva strpnosti. Vsako leto strokovni tim pripravi delavnico na temo strpnosti in jo brezplačno podarimo vsem vzgojno izobraževalnim ustanovam, ki se na projekt prijavijo. Vzgojitelji, učitelji in profesorji delavnico po naših navodilih izvedejo 16. novembra na mednarodni dan strpnosti.
Program delavnic je skrbno pripravljen po strokovnih načelih, skladno z načeli Unescove Deklaracije načelih strpnosti, Bele knjige o vzgoji in izobraževanju, učnih programih za osnovne ter srednje šole in kurikuluma za vrtce. Delavnice so zasnovane tako, da jih lahko vzgojitelji, učitelji in profesorji samostojno izvedejo v okviru svojih rednih aktivnosti oziroma pouka. Otroci in dijaki na delavnici po pogovoru likovno in pisno ustvarjajo na temo v tekočem šolskem letu. Nekateri nastali izdelki sodelujejo v natečaju na katerem se izberejo izdelki, ki so deležni skupne razstave v eni od državnih institucij, avtorji najbolj ekspresivnih izdelkov pa prejmejo tudi častno nagrado v obliki svečane plakete.
Namen našega projekta je promocija mednarodnega dneva strpnosti ter ozaveščanje otrok in mladih o različnih oblikah nestrpnosti ter hkrati spodbujanje strpnosti, medsebojnega spoštovanja, prijateljstva in sodelovanja. Cilj projekta je, da otrokom in mladim damo možnost, da skozi lastno izražanje še bolj ozavestijo problematiko nestrpnosti in spoznajo pomen strpnosti. S tem lahko skupno pripomoremo k ustvarjanju še bolj strpne družbe, ki temelji na miroljubnem napredku in medsebojnem spoštovanju.
Strpnost je v sodobnem času še toliko bolj pomembna in ključna za zdrav in tvoren razvoj posameznika in družbe, zato je bistveno, da se zavedamo, da strpnost ni nekaj samoumevnega, ampak si je zanjo potrebno prizadevati, se o njej izobraževati in jo trajno negovati.